Kurumsal web sitesi tasarım

Kurumsal web sitesi tasarım nedir? ve web tasarım hizmeti almak isteyen kişi veya kuruluşlar hangi stratejiyi uygulamalıdır?

Kurumsal web sitesi tasarım yaptırırken nelere önem verilmeli?

Kaliteli bir web dizayn hizmeti alabilmek için önem vermeniz gereken bazı kriterler vardır;

  • Kurumsal web sitesi tasarım yaptıracağınız şahıs veya firmaya ne istediğinizi açıklayıcı bir biçimde açıklayan dökümanları iletmelisiniz logo, renkler vs.
  • Web dizayn açısından bir düşünceniz yoksa, bu konuyu komple sitenizi tasarlayacak kişi veya firmaya bıraktıysanız, demo çalışma isteyebilirsiniz.
  • Mutlaka bir anlaşma yapın ve anlaşmanızda istediğiniz tüm özellikleri en ince ayrıntısına kadar belirtin veya yazdırın, anlaşmayı mutlaka gözden geçirin.
  • Yaptırdığınız siteyi test etmeden onaylamayın, genelde web dizayn bittikten sonra web yazılımına uayarlama uygulanır. Bu nedenden dolayı mutlaka test edip, onaylayın.
  • Web dizayn, Web yazılım, Seo ve Grafik bunlar ayrı hizmetlerdir. Hepsi için anlaşma yapacaksanız çok dikkatli olmalısınız. Misalen siz web tasarım için anlaştınız, yönetim paneli olacakmı diye sormalısınız. Aksi halde statik bir web sitesine sahip olursunuz ve tekrardan yönetim paneli yazdırmak zorunda kalırsınız.
  • Web tasarım hizmetlerine seo ve grafik hizmetleri dahil değildir. Yaptıracağınız logo, banner, seo çalışması ayrı hesaplanır buna dikkat edin.
  • Kurumsal web sitesi tasarım seo uyumlu hazırlanmalıdır. Seo uyumlu tasarım için bazı maddeler vardır. Hızlı açılması gereklidir bu işlem kaynak dosyaları (css, js, html vb. gibi) kompres edilerek ve görseller sıkıştırılarak sağlanmaktadır.
  • Kurumsal web sitesi tasarım mutlaka duyarlı (responsive) tasarıma sahip olmalıdır. Web sayfanız bilgisayar, telefon ve tablet uyumlu olmalıdır.

Kurumsal web sitesi tasarım ücretleri ne kadardır?

Kurumsal web sitesi tasarım için ortalama fiyatlar firmadan firmaya değişmekle birlikte birçok firmada hemen hemen aynıdır. Freelance olarak yapan şahısların ortalama fiyatlarınıda merak ediyorsanız sadece ucuz olduğu için çalışmanızı önermemekle birlikte sebepleriyle birlikte açıklayacağız.

İstanbul web dizyan ajansları özel web tasarımı ortalama 1.000-1.500 tl arasındadır.
E-Ticaret sitesi tasarımları 1.200-4.000 tl civarlarındadır.

Bu işi yapan ajanslar için aşağı yukarı fiyatlar yukarıdaki gibidir. Peki firmadan bağımsız web tasarımcılarda fiyatlar ne kadar.

Bağımsız hizmet verenlerin giderleri fazla olmadığından ve firma düzeyinde iş garantisi vermedikleri için fiyatları firmalardan %30 – %60 daha düşüktür.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s